Bu Sayfadaki İçerikler

Alternatif Tıp - Şifalı Bitkiler - Cinsel Sağlık - Diyetler - Spor Hareketleri - Ağız Sağlığı - Göz Sağlığı - İlk Yardım - Bebek Sağlığı - Kadın Sağlığı- Ruhsal Sağlık
Searching...

Çankırı Tuzunun Faydaları

12:08

Bedeninizde herhangi bir dokunun strüktürel yapısı değişmeye başlamışsa, orada kanser oluşacaktır. Bunun için yine üst nano metrekarede bulunan belli bir dalga boyuna ihtiyacınız var. Bunu da dışarıdan tuz kristal lambaları ile yapabilirsiniz. Havada dengeli bir iyon potansiyeline ihtiyacımız var.

Tuzun titreşim frekansı aynı bizim bedenimizin frekansı gibi olduğundan, tuz kristal lambaları bu konuda çok önemli görev yapmakta. Örneğin bizim beynimizin elektriğini ölçtüğümüzde 8 Hertz civarındadır, aynı frekansı tuz lambalarda vermekte.

Televizyon seyrederken 100 – 160 Hertz civarında frekanslara maruz kalıyorsunuz. Bu yüzden uzun süre televizyon seyrettiğimizde sinirli olmamız kaçınılmaz. Bedeniniz televizyon ve bilgisayarla doğal elektriğinin 20 misli frekansa maruz kalıyor. Bunun yaptığı tahribatı siz düşünün.

Tuz lambaları ile bu durumu düzeltmek mümkün.

Artık bugün sadece tuz kristalin yapısından dolayı radyasyonu nötralize etmek mümkün olduğunu biliyoruz.

Örnek verirsek; atom çöpü olan radyasyon artıkları tuz depolarında saklanıyor.
Bu da tuz'un sırrı, bu sır da onun geometrik şeklinde saklı.

Çankırı Tuz Mağaraları

Ülkemiz doğal tuz kaynakları bakımından zengin bir ülke.
Çankırı, Iğdır, Kastamonu gibi illerimizde tuz mağaraları bulunuyor ve buralardan çıkan kristal kaya tuzları doğal tuz olarak tanımladığımız, doğanın bize hediyesi olan tuzlar.
Çankırı Tuz Mağarası yaklaşık 5000 yıldır yararlanıldığı tahmin edilen Türkiye'nin en büyük kaya tuzu rezervlerinin bulunduğu bir yer.

Yurt dışında buraya benzer mağaralar astım, depresyon, ruhsal ve psikolojik bazı rahatsızlıklar, tansiyon vb. bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmakta.

Buradaki Kaya Tuzu yataklarının Hititler zamanından beri kullanıldığı tahmin edilmekte.

Çankırı’nın doğusunda yaklaşık 20 km. mesafede bulunan Tuz Mağarası, kaya tuzu yataklarının işletilmesi maksadıyla açılmış olup, bugün nispeten dar girişinin devamında modern karayolu tünellerini andıran birçok galeriden meydana gelmiş büyük bir mağaradır.

Çankırı Tuz Mağarası'ndan çıkartılan kaya tuzları, kaya tuzunun doğal kristal yapısını muhafaza etmek için el ile oyularak tuz lambaları imal ediliyor.

Kristal kaya tuzu, havadaki artı iyonları nötr hale getiriyor!

Emekli öğretmenin kaya tuzu merakı ustalığa dönüştü

Emekliliğin ardından zaman zaman kaya tuzundan süs ürünleri tasarlayan emekli öğretmen Mustafa Çağlar, ürettiği tuzdan sabun ile sağlık sektörüne girmeyi planlıyor. Çağlar, kaya tuzundan imal ettiği ürünleri yurt dışına da ihraç etmeyi planlıyor.

Kristal kaya tuzunu torna tezgahında işleyen dünyadaki ilk ve tek firma olduklarını aktaran Çağlar, ürünlerini sağlık amacıyla ürettiklerini, hobi olarak yaptığı işi ustalığa dönüştürdüğünü söylüyor.

Ürettiği ürünlerde hiçbir kimyasal madde bulunmadığını anlatan Çağlar, “Biz süs ürünleri üretmiyoruz, tam aksine sağlığa faydalı ürünler tasarlıyoruz. Hedef kitlemiz arasında öncelikli olarak astım, bronşit ve migren hastaları var. Bizim ürünlerimiz yüzde 100 doğal ürünlerdir. Biz sadece tuzun fiziği ile oynuyoruz, üzerine boyama, yazı gibi işlemeler yapmıyoruz. Hatta bunu talepler doğrultusunda bile yapmıyoruz” diye konuştu.

Emekli olduktan sonra kaya tuzu işine merak sardığını belirten Çağlar, süs eşyaları ile başladığı işte, çeşitli mutfak gereçleri ve kültürel çalışmaların yanında sağlık sektöründe de iddialı olduklarını söyledi.

2011 yılında Japonya’da meydana gelen deprem sonrasında nükleer santrallerin patladığını ve radyasyonun insanlar üzerinde yarattığı sağlık sorununu çözmek için Japon hükümetinin halka tuz dağıttığını ifade eden Çağlar, “Japon Hükümeti radyasyonun verdiği sağlık sorunlarını çözebilmek için halkına tuz dağıttı ve tuzları vücutlarına sürmesini istedi. Ben de bu bilgilerden yola çıkarak kristal kaya tuzundan sabun üretmeye karar verdim” ifadelerini kullandı.
Kristal kaya tuzunun vücuda çeşitli faydaları olduğunu kaydeden Çağlar, “Bizim ürettiğimiz tuzdan sabun, öncelikli olarak deriyi besliyor. Kabuklaşma, yara, kaşıntı, egzama rahatsızlıklarına iyi geliyor. Ayrıca içerisinde kil olduğundan dolayı kötü enerjiyi dışarı atıyor ve insanı rahatlatıyor” dedi.

Sektördeki firmaların yalnızca doğal görünümlü kaya tuzu lambaları yapabildiklerini söyleyen Çağlar, “Biz stres topu, stres yumurtası, mutfak eşyaları, mumluk, ayak tuzu gibi birçok proje gerçekleştirdik. Bunları dünyada yapan tek firmayız. Merakım ustalığa dönüştü diyebilirim. Sektörümde yapamayacağım hiçbir şey. Yeni hedefimiz astım hastası bebekler için astım karyolası yapmak” şeklinde konuştu.
Çankırı ile özdeşleşmiş çalışmalar için de uğraşlar verdiğini aktaran Çağlar, şöyle konuştu
Çankırı’nın kızı ve tuzu meşhurdur. Çankırı Belediyesi Kadın İstihdam Merkezindeki hanımlar tarafından yöresel kız şablonu yapılmıştı. Çankırı’da tuz yapan arkadaşlarımız da var, ama ben bir değişiklik yapmak istedim. 


BUNLARI DA OKUDUNUZ MU?

1 Yorum:

 1. Dear Sirs,

  we are happy to inform you that we are the bigest Manufacturer and exporter of all kinds of Salt and Salt products, specially nature salt lamps, crafted salt lamps, natural salt teelights,crafted salt teelights,salt handicrafts, salt USB computer lamps, food salt,bath salt, animal salt, salt inhaler,salt bricks of all sizes, black salt, blue Persian Salt,red salt,pink salt, grey salt,white salt etc

  we have in stock right now:

  natural salt lamps 2-4kg = 8000 pcs ready for dispatch its 1x20 FCL offer is 1.23 euros CIF.

  We can come anywhere with our samples and catalogues if you are interested please give us some time to show you our samples and certificates.

  Our quality goods are Russian,German,Japanese,Pakistani certified.

  You can also take our goods from our German warehouse immediately.

  awaiting
  Viel Gruss und Erfolg /with best regards
  Mr.Younas Rajpoot
  CEO

  RMY INTERNATIONAL

  Suboffice address:
  Rajpoot House Shatab Garh Sialkot Pakistan,

  HeadOffice:
  Rajpoot House, Green Street, 26 Area Alsaudia Town,47030 Wahcantt Pakistan

  RMY INTERNATIONAL
  Salt and Salt handicrafts,foodsalt,bath salt,salt products
  www.rmyint.com
  www.facebook.com/rmyinternational
  skype: rajpoot_germany
  googletalk: rmyint.com
  Tel: +92 300 7104361

  Tel: +92 514 329656
  Tel: +92 514 909681
  Fax:+92 514 909682

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

UYARI

Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi, sadece bilgilendirmek amacı ile hazırlanmıştır. Bir sağlık profesyonelinin vereceği tavsiyelerin yerine kullanılamaz. Sizin gerçek fiziksel durumunuzu yansıtmıyor olabilir. Doktorunuza danışmadan bu sayfalardan edineceğiniz bilgileri herhangi bir rahatsızlığın teşhis veya tedavisinde kullanmayınız. Soru ve sorunlarınız için doktorunuza danışınız.