Bu Sayfadaki İçerikler

Alternatif Tıp - Şifalı Bitkiler - Cinsel Sağlık - Diyetler - Spor Hareketleri - Ağız Sağlığı - Göz Sağlığı - İlk Yardım - Bebek Sağlığı - Kadın Sağlığı- Ruhsal Sağlık
Searching...

Panik Ataktan Kurtulmanın Yolları

08:53
Panik atak, çocuk, yetişkin ve yaşlı demeden her yaş grubundaki kişide olabilir. Bu insanların günlük hayatlarında bir takım durumlar karşısında aşırı heyecanlanmalarına, korkmalarına ya da aşırı streslenmelerine sebep olmaktadır. Asansör, yükseklik, sınav, kapalı yerde kalma korkusu gibi panik atağın sebep olduğu şikayetleri yaşamamak için panik ataktan kurtulma yöntemlerine yönelin. Bu yöntemleri panik atağın tedavisi için oldukça etkili metotlardır.

Rahatlamanız ve panik atak korkusunu önlemek için uygulamanız gereken yöntem

Elinizi yukarı kaldırın ve serçe parmağınızın alt kısmından başlayarak diğer elinizin işaret ve baş parmağıyla oldukça yavaş bir şekilde masaj uygulayarak bileğinize kadar inmelisiniz. Ardından el ve bilek birleşiminin olduğu kısmın bir parmak altındaki olan bölgeye bir iki dakika boyunca baskı uygulayın.

Bu hareketi uygularken beyninizle de bu yöntemin size yararı dokunacağına kendinizi inandırmalısınız. Düşünce gücünüzle bu yöntemin panik ataktan kurtulmanıza muavenet edeceğini düşünürseniz aşırı heyecanlanma, asansör ve yükselikten korkma, sınav ve kapalı yerde kalma korkunuzu yenmiş olur ve bedeninizi bu korkulara karşı hazırlayarak rahatlama hissedersiniz.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

UYARI

Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi, sadece bilgilendirmek amacı ile hazırlanmıştır. Bir sağlık profesyonelinin vereceği tavsiyelerin yerine kullanılamaz. Sizin gerçek fiziksel durumunuzu yansıtmıyor olabilir. Doktorunuza danışmadan bu sayfalardan edineceğiniz bilgileri herhangi bir rahatsızlığın teşhis veya tedavisinde kullanmayınız. Soru ve sorunlarınız için doktorunuza danışınız.