uzuncahayat.com'da Ara

Yükleniyor...

8 Temmuz 2013 Pazartesi

Panik Ataktan Kurtulmanın Yolları

Panik atak, çocuk, yetişkin ve yaşlı demeden her yaş grubundaki kişide olabilir. Bu insanların günlük hayatlarında bir takım durumlar karşısında aşırı heyecanlanmalarına, korkmalarına ya da aşırı streslenmelerine sebep olmaktadır. Asansör, yükseklik, sınav, kapalı yerde kalma korkusu gibi panik atağın sebep olduğu şikayetleri yaşamamak için panik ataktan kurtulma yöntemlerine yönelin. Bu yöntemleri panik atağın tedavisi için oldukça etkili metotlardır.

Rahatlamanız ve panik atak korkusunu önlemek için uygulamanız gereken yöntem

Elinizi yukarı kaldırın ve serçe parmağınızın alt kısmından başlayarak diğer elinizin işaret ve baş parmağıyla oldukça yavaş bir şekilde masaj uygulayarak bileğinize kadar inmelisiniz. Ardından el ve bilek birleşiminin olduğu kısmın bir parmak altındaki olan bölgeye bir iki dakika boyunca baskı uygulayın.

Bu hareketi uygularken beyninizle de bu yöntemin size yararı dokunacağına kendinizi inandırmalısınız. Düşünce gücünüzle bu yöntemin panik ataktan kurtulmanıza muavenet edeceğini düşünürseniz aşırı heyecanlanma, asansör ve yükselikten korkma, sınav ve kapalı yerde kalma korkunuzu yenmiş olur ve bedeninizi bu korkulara karşı hazırlayarak rahatlama hissedersiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 
Destek : Uzunca Hayat | Tasarım Harika Siteler Copyright © 2012. UZUNCA HAYAT - Alternatif Tıp - Şifalı Bitkiler - Cinsel Sağlık - Diyetler - Spor Hareketleri - Bütün Hakları Saklıdır
Tasarım Harika Siteler